Sonda
Twoje wydatki na żywność wynoszą miesięcznie
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Co to są promienniki i do czego służą?

W ofercie naszej firmy znaleźć można promienniki elektryczne, których wykorzystanie przynosi wiele korzyści zarówno finansowych jak i cieplnych. Działanie tych urządzeń porównywane jest do działania promieni słonecznych, nie wydziela jednak szkodliwych dla zdrowia promieni ultrafioletowych. Systemy tego typu mogą służyć do pełnego, strefowego lub uzupełniającego ogrzewania rozmaitych przestrzeni użytkowych. Urządzenia emitują długie, średnie i krótkie fale podczerwone, które dostarczają ciepła otoczeniu, ale nie ogrzewają powietrza. Ma to ogromne znaczenie m.in. w źle zaizolowanych budynkach oraz w ogromnych halach produkcyjnych i magazynowych, a także we wszystkich obiektach kontrolnych (usytuowanych np. przy bramach wjazdowych) narażonych na przeciągi. Ich działanie sprawdza się jednak doskonale nie tylko w pomieszczeniach zamkniętych.

Wykorzystywane są również:

  • na tarasach,
  • na balkonach,
  • na boiskach rekreacyjnych,
  • w otwartych restauracjach i barach usytuowanych na świeżym powietrzu.

Jak działają?

Promienniki elektryczne mają zainstalowany krótkofalowy, kwarcowo-halogenowy żarnik. Jest to rurka ze szkła wypełniona gazem szlachetnym, w której umieszczono żaroodporne włókno wolframowe. Po włączeniu urządzenia przepływ energii rozgrzewa włókno wolframowe – może ono osiągnąć temperaturę 2130 stopni Celsjusza, emitując falę podczerwoną. Aluminiowy, elektro-polerowany odbłyśnik zamontowany za żarnikiem, ukierunkowuje fale na konkretną powierzchnię, powodując jej ogrzanie. Elementy bardzo szybko osiągają pożądaną temperaturę. Kontrolowanie pracy systemów tego typu opiera się na manualnym sterowaniu przełącznikiem, ale może wykorzystywać również takie mechanizmy jak czujniki kontroli ruchu. Dzięki takim rozwiązaniom promienniki podczerwieni działają tylko wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba.

Urządzenia są wygodne w użyciu – można je zamontować m.in. do sufitu lub do ścian. Do ich cech charakterystycznych zalicza się:

  • Kierunkowe przesyłanie ciepła,
  • Natychmiastowe działanie,
  • Długą żywotność,
  • Wytrzymałość,
  • Brak emisji promieniowania UV,
  • Niskie koszty eksploatacji.

Systemy są również cenione z a ekologiczność i ekonomiczność, a także za bardzo cichą pracę. Ich użytkowanie jest bezpieczne dla zdrowia – nie powoduje m.in. cyrkulacji powietrza, dzięki czemu kurze i pyłki nie zostają poderwane z ziemi i nie wpływają negatywnie na drogi oddechowe. Wszystko to sprawia, że naprawdę warto zainwestować w dostępne w naszej ofercie promienniki podczerwieni. Nasi pracownicy chętnie pomogą dobrać odpowiedni dla indywidualnych potrzeb klienta model – zachęcamy serdecznie do kontaktu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl