Sonda
Twoje wydatki na żywność wynoszą miesięcznie
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zastosowanie promienników

Nasza firma zajmuje się dystrybucją innowacyjnych, bezpiecznych i energooszczędnych rozwiązań grzewczych. Mowa o promiennikach elektrycznych, których działanie opiera się na kwarcowo-halogenowych żarnikach. Są to wypełnione gazem szlachetnym szklane rurki z żaroodpornym włóknem wolframowym. Włączenie systemu powoduje przepływ energii, której zadaniem jest bardzo szybkie rozgrzanie włókna - może ono osiągnąć temperaturę wynoszącą 2130 stopni Celsjusza. Emitowana jest w tym czasie fala podczerwona, kierunkowana przez elektro-polerowany, aluminiowy odbłyśnik znajdujący się za żarnikiem na konkretną przestrzeń. Ogrzewanie tego typu porównywane jest do działania promieni słonecznych.

Dlaczego warto zainwestować w tego typu systemy?

Promienniki podczerwieni cenione są za takie cechy jak:

  • Wydajne działanie i długa żywotność,
  • Punktowe i kierunkowe przesyłanie fal ciepła,
  • Szybkie działanie,
  • Niewielkie koszty eksploatacji,
  • Brak niekorzystnego oddziaływania na zdrowie.

Instalacje promienników elektrycznych dostarczają ciepła konkretnym powierzchniom, nie powodując jednak ogrzania powietrza. Ma to zasadnicze znaczenie, gdyż dzięki temu urządzenia doskonale sprawdzają się w budynkach o nieszczelnej izolacji oraz w obiektach narażonych na ciągłe przeciągi. Wykorzystuje się je do pracy w różnych miejscach, zarówno pod dachem, jak i na zewnątrz. Urządzenia te instalowane są w zakładach lakierniczych oraz podczas prac remontowych, gdyż ich działanie przyspiesza wysychanie tynków, farb, szpachli i lakierów. Fale podczerwone doskonale sprawdzają się w punktowym ogrzewaniu namiotów handlowych i stanowisk pracy (np. w budkach strażniczych oraz w punktach poboru opłat na autostradach). Dzięki temu, że nie ogrzewają powietrza tylko przestrzeń można je zastosować w otwartych strefach rekreacyjno-sportowych, a także w otwartych restauracjach oraz w barach na świeżym powietrzu.

Dodatkowo korzystają z nich zakłady produkcji roślin (zarówno te zajmujące się owocami i warzywami, jak i te działające w branży kwiaciarskiej). Po promienniki podczerwone chętnie sięgają też gabinety kosmetyczne i punkty odnowy biologicznej. Można je zamontować również w domach prywatnych i to nie tylko w pokojach mieszkalnych, ale także na tarasach i balkonach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl